بیش از 500 میلیون کاربر فعال باعث شده اینستاگرام دومین شبکه اجتماعی بزرگ دنیا باشه.اما برای حرفه شدن توی این شبکه و برند بودن و برنده بودن خیلی چیزها را باید رعایت کنیم.در این نوشتار به بهترین روشهای توسعه کسب و کارها در اینستاگرام و موثر تر کردن بازاریابی پرداخته ایم.

یه ضرب المثل ژاپنی میگه هرکس اینستاگرام نداره کسب و کار نداره! البته دردسرش را هم نداره!

خوب از شوخی که بگذریم ، اینستاگرام امروزه صفحات مختلفی از شرکتها ؛ افراد معروف و کسب و کارهای مختلف را ایجاد کرده و فرصت رقابتی متفاوت به اونها داده. هرچند شاهد هستیم که بعضی ها واقعا شانسی به درامدهای عجیب و غریب رسیدن ولی بطور کلی و اصولی اگر بخواهیم اینجا رشد کنیم باید قواعدی را رعایت کنیم.
برای راحتی مطالعه موارد را دسته بندی کرده ایم.

حساب کاربر اولین قدم برای موفقیت

تعامل مخاطب و اقدام او از طریق حساب شما است پس بسیار مهم است که نکات زیر را در نظر بگیرید.

1- یک حساب تجاری رسمی

اینکه فقط حساب خود را تجاری کنید و آن را از شخصی به تجاری تبدیل کنید کافی نیست! شما باید تلاش کنید تا ستاره آبی یا نشانه Verified را دریافت کنید و همچنین تنظیمات درسته که به دکمه Contact امکان تماس مستقیم کاربران به شما با استفاده از پیام یا تلفن را میدهد.

2- نام صفحه شما چیست؟

داشتن یک نام مرتبط به کسب و کار و همچنین به یاد سپردنی بسیار مهم است. نام صفحه اولین چیزی است که کاربران آن را میبینند و مهترین نقطه برای اولین بازاریابی شما! پس از اسامی عجیب و غریب استفاده نکنین.

3- در بیوگرافی تبلیغ کنید!

شاید این جمله برایتان کمی عجیب باشد.واقعیت این است که امروزه افراد و شرکتها در  پلت فرمهای مختلفی حضور دارند. پس شما هم این فرصت را دارید که در شبکه های اجتماعی دیگری همچون لینکدین ، وب سایت اختصاصی و نظایر آن حضور فعالی داشته باشید.
حالا کافی است که آدرسهای آنها را در بیوی پروفایل بنویسید و بدین ترتیب تبلیغات بزرگتری برای خود راه بیندازید!

4- بیوگرافی برای افزایش لیست ایمیلها

میدونین که لیست ایمیل آدرسهای مشتریان و مخاطبین یکی از داده های خیلی مهم برای بازاریابی است. حالا شما باید دو تا کار انجام بدین:

  1. توی سایت خودتون یا سایتهای که امکانش را فراهم میکنند یک صفحه برای گرفتن ایمیل آدرس کاربران بسازید و با یک متن جذاب ؛ ایمیل کاربرها را بگیرید.
  2. ادرس این صفحه را توی بیو قرار بدین! به همین سادگی.

اینطوری کلی مخاطب اینستاگرامی را میتونین به لیست مشتریان خودتون اضافه کنین تا با ارسال کدهای تخفیف یا نمونه محصول و سایر موارد بتونین بازاریابی خودتون را گسترش بدین.

فراموش نکنین که شما زیر پستها نمیتونین لینک قابل کلیک بزارین پس این روش یک فرصت طلایی برای شما است.
همچنین میتونین مسابقات یا پیوندهای دیگری را به اشتراک بزارید.

5- اتصال به فیس بوک

خوب بیشتر کاربراهای اینستاگرام توی فیس بوک هم حساب دارند حتی اگر ازش استفاده نکنند! این موضوع خیلی مهمه و میتونه مزایای خاصی برای شما داشته باشه.

  • بین دو پلت فرم تبلیغ میشه
  • بخاطر الگورتیم های ردیابی فیس بوک ، هدف گیری شما افزایش پیدا میکنه
  • اشتراک گزاری دو طرفه خیلی کارایی داره

نکته: پست های موفق خود را به فیس بوک اضافه کنید!
یعنی اگر پستی توی اینستا خوب لایک خورد و تعامل داشت ؛ توی فیس بوک به اشتراک بزارید.

6- یک برگه اینستاگرام در فیس‌بوک خود بسازید

همان‌طور که فیس‌بوک خود را به اینستاگرام مرتبط کرده بودید اکنون به‌طور برعکس عمل کنید! یعنی اینستاگرام را به فیس‌بوک وصل کنید. یک‌راه عالی برای تبلیغ و توسعه محتوا از طریق دستگاه‌های عامل و پلت فرم‌های مختلف است. اجازه بدین توضیح بدم.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که از برنامه مخصوص ساخت گالری استفاده کنید (https://gleam.io/app/gallery) و یک بخش برای اینستاگرام بسازید. این برنامه یک‌راه حل زیبا برای نمایش تصاویر و فیلم‌های اینستاگرام شما در داخل فیس‌بوک ایجاد می‌کند.

7- درباره صفحه خود به مردم بگویید!

حالا که صفحه خود را ساخته‌اید و پست‌های خوبی هم در آن منتشر کرده‌اید باید آن را ارتقا دهید. اگر مخاطبین خاصی برای موضوع صفحه شما وجود دارد بهترین راه برای رسیدن به آن‌ها و جذبشان حساب‌های شبکه‌های اجتماعی، فهرست‌های ارسال ایمیل و مخاطبین دفترچه تلفن شماست.

هرچه بیشتر خودتان و صفحه کاری را معرفی و تبلیغ کنید دنبال کنندگان بیشتری به دست خواهید آورد.

8- دوستان خود را از طریق مخاطبین فیس‌بوک دعوت کنید

افراد زیادی به‌عنوان مخاطب و آشنای غیررسمی در اختیار شما هستند، آن‌ها را دعوت کنید تا صفحه شمارا دنبال کنند ولی اصرار نکنید چون بدهکار شما نیستند! البته اگر شما و یا محتوای شمارا دوست داشته باشند شانس زیادی دارید که از محتوای شما لذا ببرند.

9- رقبایتان را زیر نظر بگیرید

اگر بخوی بتوانید رقبا و عملکرد آن‌ها را زیر نظر بگیرید، می‌توانید ایده‌های خوبی را پیدا کنید و حتی آن‌ها را بهبود ببخشید و در کار خود مورداستفاده قرار دهید. عناوین، موضوعات، هشتگ ها و موارد دیگری را که آن‌ها استفاده می‌کنند به‌دقت بررسی کنید و در محتوای خود استفاده کنید.

نکته‌ای که اینجا مهم است گاهی ما نمی‌خواهیم رقبا بفهمند آن‌ها را دنبال می‌کنیم، یک‌راه ساده این است که اکانت دیگری بسازید و آن‌ها را دنبال کنید! یا از ابزارهایی برای دیدن بهترین پست‌های آن‌ها استفاده کنید. علاوه بر صفحات آن‌ها حتماً هشتگ های مرتبط را جستجو کنید تا صفحاتی که حتی رقیب شما نیستند ولی نکته‌هایی برای استفاده دارند را پیدا کنید.

آگاهی از اینکه رقبا چه محتوایی را ارسال می‌کنند الهام‌بخش صدها موضوع و محتوای جدید خواهد بود.

10- ایجاد یک استراتژی خاص اینستاگرام

اغلب شاهد این هستیم که صفحات اینستاگرام محتواهایی بی‌ربط یا تصادفی را ارسال می‌کنند. این‌یک اشتباه بزرگ است. شما باید از فراخوانی برای اقدام (Call to action) و یکپارچگی در بازاریابی و یک دیدگاه واحد در تمام تصاویر خود استفاده کنید. کاربران بدین ترتیب با محتوای شما درگیر خواهند شد و شمارا به خاطر خواهند سپرد.


خوب چند تا نکته شد؟ پس بقیه اش کو؟
باید صبر کنین تا وقت کنم بقیه را هم بنویسم دیگه.
این نوشتار به روز رسانی خواهد شد در روزهای آینده.